Život nie je previazaný mašľou, no stále je to dar.

Autor: Martin Mundier | 15.10.2016 o 8:53 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Nech je akýkoľvek tvoj život. je to tvoj život. Dar ktorý máš a je na tebe ako ho rozbalíš. rozbaľuj pomaly

Prečo som tu? Napadla ťa táto otázka dakedy? Určite áno lebo tak isto napadla aj mňa a napadla ju  ešte veľa ľudí pred tebou a aj po tebe. A ešte viac ľudí len trápi táto otázka.

Si dieťaťom užívaš si život od ranného detstva tvoje spomienky. Spomienky len ako si  užíval život. No v podvedomí  tvoril si osobnosť. Tvoju osobnosť! Zisťoval si čo chceš čo nie. Prvá časť otázky prečo si tu sa ti zodpovedala už len tam a len premýšľaj nad svojimi hodnotami čo si získal. priateľstvo, lojalita, citlivosť, rešpekt, ego , empatia, štedrosť, vernosť, súcit, dôvera, nenávisť, závisť, žiarlivosť. Je ich mnoho.
Prišiel vek školy prvé otázky existencie sú zodpovedane niekde počas 5 až 6 rokov na základnej škole ako si vznikol. No tvoju túžbu po poznaní to len znásobuje na ďalšie  otázky. A kedy sa zodpovie ta správna prečo som tu?. Prečo ja ? aký tu mám význam. Však som len kvapka v mori. Ale aj kvapka v mori je v tej prívalovej vlne ktorá môže zmeniť veľa. Pozri sa na to takto každý z nás je niekto kto v tvojom živote niečo zmenil alebo niečo zanechal. Aj ten čo prišiel na chvíľu ťa o kúsok dopredu posunul. Aj on je jedna s tých kvapiek v mori. No a to všetko naberá len na sile odpovede. Nárazu na útes. Kto vlastne si.
A zrazu máš už toľko ľudí okolo seba , skúsenosti že už pomaly zabúdaš aj na ľudí ktorý tvorili tvoju osobnosť.  A prásk druhy najkrajší okamih v živote je tu  zistenie prečo si tu. Máš nejaké vlohy, talenty? Využívaj ich a tvor je to dar Ktorý ak neotvoríš bude len darom no ak ho otvoríš môže byť z toho viac a môžeš dávať. Prímu to? Tým lepšie pre teba. Neprijmú? Znamená to že ešte máš čo vylepšovať sú to len prekážky ktoré ťa nesmú zastaviť. Si tu len raz máš to darom od Boha, života, osudu.... Už v čo veríš nechám na teba. Len si uvedom že akýkoľvek budeš mať život, akúkoľvek prekážku je to len cesta ktorú  sám/sama vybral/a.
            Život mašľou ktorý nie je previazaný? Je to niečo čo nie je podstatné ani na darčeku zabalenom,  previazanom. Roztrháte na mašľu zabudnete spýtam sa akú mala farbu mašľa na vašich narodeninách? Nepodstatné lebo ste s tým nezaťažovali lebo ste boli v rozhorčenom otváraní darčeku. Keby ste vedeli čo je pod papierom a bolo by tam dačo čo vás nepoteší otvorili by ste ho aj tak? A je tu otázka ktorá sa vzoprie tomuto. Nenarodili by ste sa len by ste videli čo prežijete. Potom by ste dostali otázku. Chceš to aj napriek tomu? Pochybujem že by si povedal áno. Ak by ste videli že by ste mali zomrieť v 15 alebo 8 rokoch. Alebo sa dožiť 90 no ale akou cestou koľkými podrazmi, stresom, plačom, hnevom, ale aj radosť, pokoj, nadej by tam bola.
Ja som túto možnosť nemal a nepoznám nikoho kto by mal takúto možnosť obdŕžania balíčka bez mašle. Prežiješ život dlhy? Krátky? Neviem no jedinou mašľou ktorá na tomto všetkom to zakončí

 

Spomínajme na ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?