Každý problém má v rukách nejaký dar pre teba.

Autor: Martin Mundier | 15.10.2016 o 11:57 | Karma článku: 1,12 | Prečítané:  162x

Problém bez vyriešenia len tak nemôžeš nechať tak. Chceš sa mu otočiť chrbtom. Prečo to urobíš radšej pôjdeš niekam kde pred týmto problémom skryješ a myslíš si že sa to nejako vyrieši.

Problém bez vyriešenia len tak nemôžeš nechať tak. Chceš sa mu otočiť chrbtom. Prečo to urobíš radšej pôjdeš niekam kde pred týmto problémom skryješ a myslíš si že sa to nejako vyrieši. Nie nevyrieši len ho odkladáš pokiaľ ťa to nebude na toľko ťažiť a nedostane na kolená a budeš na zemi a zrazu je problém väčší než ty a je to vlastne veľká kopa hnoja pred ktorou stojíš a nevieš stým pohnúť. Dotknúť sa je ti to odporné, priblížiť smrdi ti to. Ale za tou kopou je možno niečo čo ťa poteší a obdarí svojim darom ktorý ti dá sám život.

 Bude to skúsenosť a budeš vedieť ako nabudúce keď sa dačo stane zas nejaký problém . Len ti preletí hlavou bude nejaký väčší problém ako to čo som prekonal niekedy v minulosti? Bude to horšie? Nevieš ale pokiaľ sa to bude riešiť hneď tak to nemusí dopadnúť tak že budeš plakať na kolenách a budeš len na to nečine pozerať.
Ani nevieš či ti niekto pomôže pokiaľ sa nespýtaš nepodáš svoju a nepožiadaš o pomoc. Možno sa k tebe niekto pridá a tvoju ruku zoberie a potiahne ťa hore a stoji s tebou pred tou kopou. Možno to bude pravé človek ktorý bude mať vidly rukavice a bude vedieť ako to odhádzať s tvojej cesty. A potom ti požičia vidly  aby si si skúsil tento hnoj odhádzať z cesty. No a čo keď sa zašpiníš možno aj smrdieť. Ale ak chceš mať pokoj urobíš všetko preto lebo niekto ti ukázal ako máš isť na to. A nakoniec ti da aj rukavice aby si mal ruky čisté a vedel si stým poradiť aj sám. Odhádžeš si toto. Povieš Ďakujem a on ti za to že si mu poďakoval nechá vidly a rukavice. Pretože koho naučíš chytať ryby, nakŕmiš ho na cely život. Skúsenosť na konci tohto problému je získaná a sám uvidíš aký si silný a že niekto pri tebe stoji komu na tebe záleží.
Možno len s niekým prehĺbiš vzťah, získaš späť to čo si kvôli tomuto problému stratil. Bude to dar ktorý ti dal život možno hnusnú spomienku s dobrým koncom a nájdeš tam kúsok svojho šťastia, seba samého/samu. Nehľadaj Obchádzky ani skratky. Zober to čo treba nájdi svoju silnú stránku (vidly)  a začni odhadzovať  ten bodrel s cesty. Daj si rukavice aby sa na teba kúsok toho sajrajtu nenalepil na teba. A príde niekto kto bude za tebou stať že to dáš a vyriešiš. Nebudeš sám. Lebo s podporou sa riešia problémy lepšie.

Nedovoľ aby bol problém väčší než ty ale dokáž si že si viac než ten problém.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?